Duma Katalonii pokonuje Real z Madrytu i wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach forma rozgrywania starcia o Superpuchar Hiszpanii troszkę się zmieniła. Swego rodzaju zawód mogą odczuwać wielbiciele futbolu z Hiszpanii, ponieważ mecze o ten puchar przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. Teraz w turnieju o Superpuchar Hiszpanii bój toczą 4 zespoły, a zwycięzcy par półfinałowych spotykają się ze sobą w pojedynku finałowym. W obecnym sezonie na przeciw siebie w finałowym pojedynku stanęły drużyny Realu i Barcy. Kibice piłki nożnej ze Starego Kontynentu mogli być więc zadowoleni, gdyż oznaczało to pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od lat. W pierwszej jedenastce drużyny Dumy Katalonii występuje kapitan polskiego zespołu narodowego, a więc Robert Lewandowski.

Nasz gracz miał więc okazję na wygranie pierwszego trofeum w barwach Barcy. Przed tym starciem sporo specjalistów od piłki nożnej zaznaczało, że głównym faworytem do wygranej jest Real Madryt. W tej chwili panujący mistrz ligi hiszpańskiej oraz zwycięzca poprzedniej edycji Pucharu Mistrzów to istna maszyna do wygrywania pojedynków finałowych, i z tego powodu bardzo dużym zaskoczeniem byłby każdy inny rezultat niż ich triumf. Sporą przewagę od samego początku finałowego meczu miała ekipa Barcelony. Gracze świetnie czytali się na murawie i bez żadnego problemu tworzyli kolejne akcje w okolicach szesnastki przeciwnika. Pierwszy gol w finale został strzelony przez piłkarzy Dumy Katalonii, a jej autorem był Gavi, który wykończył fantastyczne podanie od Roberta Lewandowskiego. Przed przerwą do siatki trafił kapitan polskiej narodowej kadry, któremu fenomenalnym dograniem odwdzięczył się Gavi. Rezultatem 2:0 dla FC Barcelony skończyła się pierwsza połowa, a piłkarze Realu wyglądali kiepsko na tle przeciwnika. Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił, a dwadzieścia minut przed końcem FC Barcelona strzeliła trzecie trafienie. Real Madryt zdobył jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej strzelcem był Benzema. W rozrachunku końcowym mecz skończył się wynikiem trzy do jednego dla Dumy Katalonii, która takim sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.